BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK
Archiwum wpisów
SPONSORZY JEDNOSTKI

🔨👩‍🚒Ćwiczenia Ratownictwa Technicznego👩‍🚒🔨

 

W dniu dzisiejszym (06.02.2021r.) druhowie z OSP Przecław zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. W ćwiczeniach udział wzięli:
OSP Przecław🚒
OSP Radomyśl Wielki🚒
OSP Rzemień 🚒
Zajęcia miały na celu przypomnienie, utrwalenie oraz naukę technik ratowniczych używanych podczas zdarzeń komunikacyjnych z udziałem samochodów osobowych.

Początek ćwiczeń związany był z przypomnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa pracy podczas wypadków komunikacyjnych, organizacji działań z zakresu ratownictwa technicznego, przedstawieniem zasad, kolejności postępowania w czasie zdarzenia, sposobów i możliwości wykonywania dostępu do poszkodowanego, ze zwróceniem aspektu bezpieczeństwa poszkodowanego, które przedstawił nam nasz druh kpt. Piotr z PSP w Mielcu.
 
Następnie każda z jednostek otrzymała inny scenariusz ćwiczeń. Zadaniem poszczególnych jednostek OSP były ćwiczenia poznanych sposobów i metod wykonywania dostępu do osób poszkodowanych w zależności od scenariusza:
-pojazd na boku;
-pojazd na dachu;
-pojazd z przygniecionym dachem.
Na samochodach treningowych dzięki uprzejmości i chęci pomocy firmy Diesel Service Andrzej Węgrzyn oraz FHU Mądziel Stanisław Mądziel oraz pomocy w transporcie firmie Yogi-Car Pojazdy Elektryczne Usługi transportowe Konserwacje m.in. takie zadania jak wycięcie i bezpieczne usunięcie szyb, stabilizacja pojazdu w różnej pozycji, usunięcie drzwi, stworzenie tzw. trzecich drzwi, odgięcie i odcięcie dachu, usunięciu oparć foteli, usunięcie całych foteli, uniesienie deski rozdzielczej, odchylenie deski rozdzielczej, dotarcie do poszkodowanego metodą tunelowania, itp.
Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie, przygotowanie i przebieg ćwiczeń wszystkich zaangażowanych. 💪
Starajmy się ćwiczyć, pogłębiać wiedzę, aby do każdej sytuacji być przygotowanym.
❗️👩‍🚒BOGU NA CHWAŁE, LUDZIOM NA RATUNEK👩‍🚒❗️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *